top of page
8.png

Brýlové čočky

Z estetických důvodů u nositelů brýlí s vyšší dioptrickou hodnotou doporučujeme eliminovat tloušťku a váhu čoček. Dnes již standardně nabízíme čočky vyrobené z vysokoindexních - ztenšených materiálů, s asférickou konstrukcí, která omezuje efekt zmenšení či zvětšení očí a zlepšuje optické vlastnosti brýlí.

Rozdělení brýlových čoček dle materiálu:

  • Organické (plastové) čočky – oproti klasickým minerálním čočkám vynikají svou lehkostí, jsou nerozbitné, standardně se již dnes tvrdí proti oděru a mají 100% UV filtr

  • Minerální (skleněné) čočky – jsou podstatně těžší než plastové, nevhodné do vázaných a vrtaných obrub, nedoporučujeme z bezpečnostních důvodů zabrušovat minerální čočky do dioptrických obrub pro děti, vynikají vysokou odolností proti oděru
     

 

Antireflexní úprava čoček:


Omezuje zbytkový odraz světla, v brýlích se nezrcadlí odlesky okolního prostředí a umožňuje dokonalejší vidění. Antireflexní úprava je tudíž nejen funkční, ale dnes již také estetickou záležitostí, poněvadž je možné tuto vrstvu vyrobit v několika barevných odstínech a jednoduše doladit k barvě dioptrické obruby.


 

Antireflexní vrstvy také zvyšují propustnost světla a tudíž umožňují jasnější pohled do očí, odráží odlesky od umělého osvětlení, světel reflektorů, lesku vozovek, proto DOPORUČUJEME antireflexní úpravu jak pro řidiče, tak z důvodu snížení únavy očí také pro všechny nositele brýlí na čtení.


 

Pro ty, kteří aktivně pracují s počítačem doporučujeme také PC Filtr, který zachycuje elektromagnetické vlnění a chrání tak oči před jeho škodlivými vlivy.


 

Všechny typy dioptrických čoček  je možné barvit, nejčastěji používanými odstíny je hnědá, šedá a zelená, ale dnes již existují obrovské škály módních zabarvení jako např. fialová, růžová, oranžová, žlutá, modrá atd….., kterými je možné dát dioptrickým brýlím úplně jiný rozměr.


 

Nositeli velmi oblíbenými se staly se staly samozabarvovací brýlové čočky, které se rok od roku zdokonalují. Čočky reagují na intenzitu slunečního záření, na slunci se barví na úroveň slunečních brýlí, v místnosti se pozvolna odbarvují a po několika minutách jsou zcela čiré.


 

Progresivní (multifokální ) čočky

– jsou nejlepším řešením pro nositele, kteří by normálně potřebovali více brýlí. Nositel má pouze jedny na všechny vzdálenosti, bez nutnosti střídání brýlí s jinou dioptrickou hodnotou na dálku, střední vzdálenost a na čtení. Dioptrie jsou v nich plynule kombinovány tak, aby umožňovaly plynulé a hladké vidění do všech vzdáleností.

bottom of page